Bilimsel Program

 

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
III. ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ
“CERRAHİ BİLİMLER”
6 - 8 KASIM 2015

 

6 KASIM 2015 CUMA

 

09.00 - 10.00

Kayıt

10.00 – 10.45

Açılış Töreni – Kokteyl

10.45 – 12.00

I. OTURUM – BEYİN CERRAHİSİ  - “MİKRONÖROŞİRURJİ “
Oturum Başkanları : Prof.Dr.Adem ASLAN – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Beyin Cerrahisi AD
                               Stj.Dr.Fatma GÜVEN  – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Dönem 4

10.45 – 11.30 – KONUK  HOCA SUNUMU
11.30 – 11.45 – Öğrenci sunumu
11.45 – 12.00 – Öğrenci sunumu

12.00– 14.00

Öğle Yemeği

14.00 – 15.00

II. OTURUM – ORTOPEDİ  - “TRAVMA CERRAHİSİ“
Oturum Başkanları Doç.Dr.Ali Fuat KARATAŞ: A.K.Ü. Tıp Fakültesi Ortopedi AD
                              Int.Dr.Semih EREN – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Dönem 6

14.00 – 14.30 – KONUK HOCA SUNUMU
14.30 – 14.45 – Öğrenci sunumu
14.45 – 15.00 – Öğrenci sunumu

15.00– 15.15

Çay / Kahve Arası

15.15– 16.15

KONFERANS
Prof.Dr.Mustafa ŞAHİN
Medeniyet Tesisinde İslam Tıp Anlayışının Yeri

 

16.15– 16.30

Çay / Kahve Arası

16.30– 17.30

III. OTURUM – GENEL CERRAHİ - “OBEZİTE CERRAHİSİ”
Oturum Başkanları: Prof.Dr.Yüksel ARIKAN – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD
                              Int.Dr.Semih EREN – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Dönem 6

16.30 -- 17.00 – Prof.Dr.Cüneyt KAYAALP
17.00 – 17.15 Öğrenci sunumu
17.15 – 17.30 – Öğrenci sunumu

17.30 -- 17.45

Çay / Kahve Arası

17.45 – 18.45

IV.OTURUM – KARDİOVASKÜLER CERRAHİ - ‘’AORT ANEVRİZMASI‘’
Oturum Başkanları: Prof.Dr.Osman Tansel DARÇIN -- A.K.Ü. Tıp Fakültesi Kardiovasküler Cerrahi AD
Stj.Dr.Abdullah ÇALIŞKAN – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Dönem 4

17.45 – 18.15 – Prof.Dr.Ömer TETİK
18.15 – 18.30 – Öğrenci sunumu          
18.30 -- 18.45 -- Öğrenci sunumu                       

20.30 – 00.00

Gala Yemeği ve Eğlence

 

 

7 KASIM 2015 CUMARTESİ

 

09.30 – 10.30

V. OTURUM – ÇOCUK CERRAHİSİ  - “CİNSİYET GELİŞİMİ”
Oturum Başkanları : Prof.Dr.Salih ÇETİNKURŞUN    – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi AD
                               Stj.Dr.Gamze KAYA  – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Dönem 4

09.30 – 10.00 – Prof.Dr.Erbuğ KESKİN
10.00 – 10.15 Öğrenci sunumu
10.15 – 10.30Öğrenci sunumu

10.30 – 12.00

Çalıştaylar:

 

1. Göz çalıştayı

 

2. KBB çalıştayı

 

3. CPR

 

4. Pnömotoraks ve Yelken Göğüs

 

5. Alçı ve Atel

 

6. Labaratuvar Hayvan Kullanımı

 

7. Endoskobi

 

8. Fotoğrafçılık

 

12.OO – 13.00

Öğle Yemeği

13.00 – 14.00

 VI. OTURUM – GÖĞÜS CERRAHİSİ - ‘’ROBOTİK CERRAHİ ’’
Oturum Başkanları: Prof.Dr.OKAN SOLAK  – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi AD
                               Stj.Dr.Gamze KAYA – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Dönem 4

13.00 – 13.30 – Doç.Dr.Mehmet SIRMALI
13.30 – 13.45 – Öğrenci sunumu
13.45 – 14.00 – Öğrenci sunumu

 

14.00 – 14.15

Çay / Kahve Arası

14.15 – 15.15

VII. OTURUM – KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM  - “JİNEKOLOJİK ONKOLOJİK CERRAHİ”
Oturum Başkanları:  Doç.Dr.Dağıstan Tolga ARIÖZ – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum AD
                               Stj.Dr.Bahar ÖRÜN – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Dönem 5

14.15 – 14.45 – Prof.Dr.Mehmet YILMAZER
14.45 – 15.00 – Öğrenci sunumu
15.00 -- 15.15 -- Öğrenci sunumu

 

15.15 – 15.30

Çay / Kahve Arası

15.30 – 16.30

VIII. OTURUM – SERBEST OTURUM
Oturum Başkanı: Stj.Dr.Bahar ÖRÜN – A.K.Ü. Tıp Fakültesi Dönem 5
                           

15.30 -- 15.45 -- Öğrenci sunumu
15.45 -- 16.00 -- Öğrenci sunumu
16.00 -- 16.15 -- Öğrenci sunumu
16.15 -- 16.30  -- Öğrenci sunumu

16.30 —17.30

Poster Sunumu

17.30 – 18.30

Akşam Yemeği

20.30 – 00.00

Sosyal Program

 

 

8 KASIM 2015 PAZAR

 

09.00 – 10.30

Otelden Ayrılış

11.00 – 12.00

Panel:

12.00 – 13.00

Öğle Yemeği

13.00 – 14.00

Söyleşi:

14.00 -- 14.30

Serbest Kürsü – Ödül Töreni

14.30 – 18.00

Sosyal Program